مدیریت وزن با آجیل موضوع جالبی است که امروزه مورد توجه پزشکان و محققین غذایی قرار گرفته و دراین مورد دکتر تان که از پزشکان و محققان مطرح صنعت غذایی است ، چند پیشنهاد دارد که چگونه می توانید از مزایای سلامتی آجیل در عادتهای غذایی خود استفاده کنید:

  • آجیل خام بخورید (در صورت امکان). آجیلهای خام بخاطر خواصی که دارند، یکی از ساده ترین راه ها برای کنترل وزن و تناسب اندام است و توصیه میشود ورزشکاران و کسانی که وزن بالایی دارند ترجیحاً باید از آن استفاده ککند.
  • اندازه مناسب روزانه را در بخش غذایی خود در نظر بگیرید. تحقیقات فعلی نشان می دهد ۳۰ گرم ۴۰ گرم در روز به تنظیم وزن بدن و بهبود سلامت متابولیک (گوارش بدن) کمک می کند. دکتر تان می گوید: “من شنیده ام که مصرف روزانه هفت گردو عدد جادو است ،”
  • “یک تئوری وجود دارد که ترکیبات موجود در پوست آجیل مانند بادام باعث رفع مشکلات گوارشی می شود ،” “پوست آجیل هایی مانند بادام و بادام زمینی سرشار از آنتی اکسیدان است ، به این معنی که اگر آنها را جداکرده و دور بریزیم ، بسیاری از مواد خوب را ازخود دور کرده ایم!”

مدیریت وزن با آجیل

دکتر تان می گوید: بعضی به من میگویند که نوع آجیل خاصی را معرفی میکنید؟ می خواهیم دنبال آن باشیم. اما باید بگویم همه انواع آجیل دارای پروفایل های مغذی مشابه و مفیدی هستند که مصرف همه آنها را بطور مداوم در طول روز و زندگی پیشنهاد میکنم.

“برخی تفاوت های جزئی در آجیل ها وجود دارد؛ به عنوان مثال ، گردو در چربی های اشباع نشده از بقیه آجیل ها بالاتر است در حالی که بعد از گردو دربین آجیل های دیگر بادام با ویتامین E بالا قراردارد . اما بطور کلی همه آجیل ها برای سلامتی شما مفید هستند.

در مطالعه دیگری ، نام بادام به عنوان بخشی موثر در کاهش وزن که منجر به کاهش وزن ۳٫۶ کیلوگرم در طی ۱۲ هفته درج شد. دکتر تان می گوید: “مهمتر از همه ، شرکت کنندگان در دوره های رژیم غذایی من، با مصرف مداوم بادام در طول روز، چربی بدن را در درجه اول در ناحیه شکم از دست داده اند که چربی های ناحیه شکم علاوه ایجاد ظاهری نازیبا در اندام، یک عامل خطرناک شناخته شده از بیماری های متابولیکی است.”

در سایر مطالعات قبلی درمورد مدیریت وزن با آجیل ، دکتر تان متوجه شده است که گردو باعث افزایش مصرف چربی به عنوان منبع انرژی در بدن می شود که برای مدیریت وزن مطلوب است. وی و همکارانش همچنین دریافتند که مصرف گردو بیش از ۱۲ ماه باعث آزاد شدن انسولین در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ می شود و برای درمان این بیماران بسیار موثر است.

شماهم اگر تجربه ای در مدیریت وزن با آجیل دارید ، آن را در بخش دیدگاه های پایین همین صفحه با سایر کاربران درمیان بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *