آجیل ها می توانند یک میان وعده خوشمزه و سالم باشند ، اما تنها در صورت انتخاب نوع مناسب!

روزگاری آجیل به عنوان غذایی و به دلیل داشتن چربی زیاد مورد اجتناب قرار می گرفت. این مسئله زمانی برمی گردد که مردم فکر می کردند خوردن چربی موجود در آجیل باعث چاق شدن شما می شود ، که تحقیقات روی کربوهیدرات ها در دهه ۱۹۸۰ نشان داد که اهمیت چربی گیاهی در رژیم غذایی ، برای تشویق کاهش چربی و ارتقاء سلامت کلی را درک می کنیم. چون دریافت مقدار کافی چربی اشباع نشده و حتی اشباع شده ، می تواند سطح سلامت تستوسترون مردان را بالا ببرد..

بطور کلی، بیشتر آجیل ها از نظر چربی های اشباع نشده و غیر اشباع بسیار غنی هستند. آجیل ها برای یک میان وعده سریع مناسب هستند و یا آنها میتوانید بدن و کارکرد قلب خود را بهتر کنید! بنابراین، در این مطلب به خواص سه نوع از بهترین آجیل هایی که برای تمام افراد خصوصا کودکان و ورزشکاران که رشد عضلانی و سوخت و ساز بدنی بالاتری دارند می پردازیم:

۱٫ آجیل بادام :

از بین همه آجیل ها ، بادام بیشترین کار را برای آنها انجام می دهد. آنها نسبتاً پروتئین بالایی دارند و نیمی از کربوهیدرات آنها از فیبر است. بعلاوه ، چربی اشباع نشده اشباع ، ویتامین E و منیزیم بادام ممکن است سلامت قلب را تقویت کند.

تحقیقات حاکی از آن است که مصرف بادام می تواند به کاهش چربی کمک کند ، و دانشمندان دریافتند افرادی که روزانه ۱٫۵ اونس بادام مصرف می کنند باعث کاهش دور کمر ، توده چربی شکم و توده چربی ساق پا به میزان قابل توجهی بیشتر از افراد با دریافت کالری مشابه از کربوهیدراتهای پیچیده هستند.

ویتامین های موجود در هر انس بادام :

 • ۱۶۴ کالری
 • ۶ گرم پروتئین
 • ۶ گرم کربوهیدرات
 • ۱۴ گرم چربی
 • ۳ گرم فیبر

۲٫ آجیل گردو :

گردو آجیلی است که مقدار مناسبی از اسید آلفا لینولنیک ، فرم گیاهی اسیدهای چرب امگا ۳ را تأمین می کند . اگرچه ALA یک چربی امگا ۳ است ، اما هنوز هم باید در بدن به فرم های مهم امگا ۳ (EPA و DHA) تبدیل شود ، بنابراین مقدار زیادی ماهی را نیز در رژیم غذایی خود قرار دهید ، تا ویتامین امگا کامل مصرف کنید.

همچنین بررسی ها نشان داده است که گردوها سلامت قلب را تضمین می کنند. آنها به تولید اکسید نیتریک بدن شما کمک می کنند ، که برای حفظ خاصیت ارتجاعی و گشاد شدن رگ های خونی بسیار مهم است و به حفظ سطح کلسترول سالم کمک می کند.

یک روش خوشمزه برای قرار دادن گردو در رژیم غذایی شما اضافه کردن نیم اونس گردو به یک فنجان ماست یونانی به همراه مقداری عسل است. این ترکیب ماست و گردو به خوبی کار می کند تا حتی بعضی بچه هایی که گردو را درحالت عادی نمیخورند، با این روش به خوردن گردو علاقه مند کنید.

ویتامین های موجود در هر انس گردو :

 • ۱۸۵ کالری
 • ۴ گرم پروتئین
 • ۴ گرم کربوهیدرات
 • ۱۹ گرم چربی
 • ۲ گرم فیبر

۳٫ آجیل بادام زمینی :

بادام زمینی منبع عالی چربی اشباع نشده است که می تواند سطح تستوسترون را پشتیبانی کند . همچنین از نظر پروتئین نسبت به سایر آجیل ها دارای پروتئین بالاتری هستند و کربوهیدرات کم دارند و بادام زمینی را به یکی از آجیل های سالم و مفید تر می توانید بخورید.

بادام زمینی به دلیل طعم و مزه خود محبوبیت زیادی دارند ، گرچه چربی سالم (و بنابراین کالری کمتری) در هر اونس نسبت به سایر آجیل ها دارند. بادام زمینی همچنین در کربوهیدرات ها بیشتر از سایر آجیل ها هستند و تنها ۱ گرم در هر اونس از فیبر حاصل می شود . به هر حال آنها پروتئین مناسبی دارند ، بنابراین هنگام انتخاب کدام مهره برای میان وعده خود باید این نکته را در نظر داشته باشید.

ویتامین های موجود در هر انس بادام زمینی :

 • ۱۶۱ کالری
 • ۷ گرم پروتئین
 • ۱۴ گرم چربی
 • ۵ گرم کربوهیدرات
 • ۲ گرم فیبر

نتیجه:

آجیل هایی که در بالا نام برده شد، از نظر چربی بیشتر و دارای کربوهیدرات مناسب و بیشتر کربوهیدرات های آنها فیبر هستند. این باعث می شود آنها در روزهای کم چرب یک میان وعده عالی باشند. آنها همچنین با سلنیوم (حدود ۹۰ میکروگرم در هر مهره) ، یک ماده معدنی که به پشتیبانی از عملکرد تیروئید کمک می کند ، به نوبه خود سوخت و ساز بدن را کنترل می کنند.

سلنیوم همچنین در عملکرد سیستم ایمنی دخیل است و شواهد همچنین حاکی از آن است که سلنیوم برای حفظ قدرت عضلات بسیار مهم است. پس جوانان و ورزشکاران عزیز، این سه آجیل را در لیست خوراک روزانه خود قراردهید تا نیازهای سلنیوم بدن شما به خوبی برآورده شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *