چربی های سالم بادام زمینی 

لیپیدها یکی از اجزای مهم سلولهای شما هستند. آنها به ایجاد دو لایه فسفولیپید کمک می کنند که فضای داخلی سلول را از مایع اطراف جدا می کند. بادام زمینی حاوی مقدار زیادی چربی سالم است. در واقع ، ۱ اونس. وعده بادام زمینی حاوی ۱۰ گرم چربی اشباع نشده و ۳ گرم است، در حالی که حاوی فقط ۱/۲ گرم چربی اشباع شده است.
همچنین حاوی اسید اولئیک ، یک اسید چرب امگا ۹ است. چربی می تواند به تأمین انرژی بدن و همچنین نقش ساختاری کمک کند. همچنین ، مقدار مناسب چربی سالم در رژیم غذایی شما به مدیریت التهاب بدن شما کمک می کند ، چیزی که در رسیدن به اهداف بدن سازی مهم است.

پروتئین برای افزایش توده عضلانی

پروتئین ها عناصر ساختاری عضله ، پوست و غضروف شما هستند. آنها همچنین عملکردهای متابولیکی دیگری مانند انتقال اکسیژن به خون ، به عنوان آنتی بادی در مبارزه با بیماری و عملکرد هورمون ها را برای تنظیم فرایندهای متابولیک شما انجام می دهند.

پروتئین ها به عنوان مولکولهای فعال زندگی حاکم هستند. خوشبختانه بادام زمینی با این ماده مغذی مهم و حیاتی بارگیری می شود. یک اونس بادام حاوی ۶ گرم پروتئین است و به عنوان یک بدنساز ، احتمالاً مهمترین منبع شما برای ساختن عضلات بدن است. واضح است که بادام زمینی برای هر ورزشکار زحمتکش مفید است.

ویتامین E

بادام زمینی حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین E است. ویتامین E خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و همچنین یک عملکرد تنظیم کننده برای فعالیت آنزیمی بدن شما دارد. همچنین رشد سلولهای عضله صاف را کند می کند و این می تواند به جلوگیری از تصلب شرایین کمک کند.

بسیاری از بدنسازان ویتامین E را به صورت مصنوعی مصرف می کنند تا از مزایای سلامتی این ویتامین مهم محلول در چربی استفاده کنند. به همین دلیل ، بادام زمینی بخوبی می تواند تامین کننده مواد مغذی بدن شما باشد.

سایر ترکیبات موجود در بادام زمینی

علاوه بر مواد مغذی فوق الذکر و ویتامین E ، بادام حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی دیگر نیز هست. اینها شامل ویتامین هایی مانند تیامین ، ریبوفلاوین ، نیاسین ، ویتامین B-6 و فولات است. درمورد مواد معدنی ، بادام دارای پتاسیم ، آهن ، کلسیم ، منیزیم ، فسفر ، روی و مس است.

آنها همچنین انواع متنوعی از فیتوشیمیایی ها را ارائه می دهند که برای سلامتی شما بسیار ارزشمند هستند. بادام به دلیل دارا بودن مواد مغذی ، یک نیروی قدرتمند برای مبارزه با شرایطی است که منجر به بیماری های قلبی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *