پروتئین موجود در آجیل بسیار بالاست ، اما آنها در هنگام جفت شدن با تمریناتی که عضلات شما را بپردازند تاثیر بیشتری پیدا می کنند ، مانند وزنه برداری یا بدنسازی که خوردن آجیل به تقویت قوای بدنی و عضله سازی آنان کمک می کنند.

خوردن آجیل یا سایر منابع پروتئینی بلافاصله بعد از تمرین باعث رشد عضلات می شود. شورای ورزش آمریکا توصیه می کند که ورزشکاران حدود ۱۵ درصد کالری را  دریافت کنند. با ۴ کالری در گرم ، در رژیم غذایی ۲۰۰۰ کالری حدود ۷۵ گرم می شود.

کاسه پر از آجیل

پروتئین موجود در آجیل

بسته به نوع آجیل ، ۱ اونس آجیل ۳ تا ۶ گرم پروتئین تأمین می کند. اما کافی نیست ، زیرا فاقد برخی اسیدهای آمینه ضروری است. طبق گفته دانشگاه پوردو ، جفت کردن آجیل با حبوبات مانند لوبیا یک منبع غذایی کامل را تشکیل می دهد – و شما فقط نیاز دارید که آنها را در همان روز میل کنید. از آنجا که آجیل ها دارای چربی سالم و کالری بالایی هستند ، خوردن زیاد آن ممکن است منجر به افزایش وزن شود، که البته برای برخی ورزشکاران افزایش وزن و حجم بسیار مهم است. برای تکمیل و بقیه نیازهای ویتامینی خود به منابع چربی مانند توفو و سفیده تخم مرغ مراجعه کنید.

پروتئین موجود در آجیل

آجیل منبع باارزش از چربی‌های سالم، فیبر و سایر مواد مفید برای بدن است و به‌عنوان یکی از بهترین منابع پروتئین گیاهی مانع از بروز بیماری‌های مزمن می‌شود. در حالی که آجیل می تواند منبع پروتئین پرچرب باشد ، نوع چربی موجود در آنها اکثراً چربی اشباع نشده سالم است ، و همچنین حاوی ویتامین ها و مواد معدنی زیادی هستند.

در سال‌های اخیر مصرف آجیل به عنوان میان وعده سالم توصیه ‌شده است تا اشتها و هوس خوردن مواد غذایی ناسالم و مضر را کاهش دهد. علاوه بر این مغز دانه‌ها و خشکبار مزایای دیگری نیز دارند که ارزش اضافه کردن آنها به برنامه غذایی را توجیه می‌کند.

پروتئین های مکمل

اگر تأمین نیازهای پروتئینی خود را از آجیل میخواهید انجام دهید، حبوبات یا لبنیات را نیز مصرف کنید ، زیرا این مکمل هستند که هنگام ترکیب با آجیل حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری بدن را تامین میکنند. و لازم نیست پروتئین های مکمل را در همان وعده غذایی ، دقیقاً در همان روز در همان روز مصرف کنید.

نتیجه:

ترکیب آجیل با سایر منابع غنی غذایی ، مانند گوشت ، مرغ ، لبنیات یا تخم مرغ با منابعی مانند آجیل ، لوبیا یا غلات کامل ، بسته غذایی کاملی را برای شما فراهم می کند. بیشتر افرادی که رژیم غذایی متنوعی مصرف می کنند ، نیازی به نگرانی در مورد خوردن پروتئین کم و یا ترکیب پروتئین برای تشکیل پروتئین های کامل ندارند. با این حال ، برخی از گیاهخواران ممکن است نیاز به توجه بیشتری به منابع پروتئین خود داشته باشند ، به خصوص اگر آنها از نسخه بسیار محدود کننده رژیم غذایی گیاهخواری پیروی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *