توت فرنگی خشک و فوائد آن:
عطر و طعم تمشک مانندِ توت فرنگی ، خواص و ویتامین های آن و ماندگاری توت فرنگی که با خشک شدن آن افزایش می یابد، شما را به این فکر می اندازد که توت فرنگی خشک را در کوکی ها ، نان ها و سایر کالاهای پخته شده ترکیب کنید ، یا آنها را برای تزیین شیرینی روی آن یا سالاد بپاشید.
می توانید آنها را درست مثل کشمش بخورید. توت فرنگی خشک دارای فیبر زیادی است و یک مشت کوچک آن به عنوان یک میان وعده سریع و مقوی محسوب می شود، که در این مطلب از ایتوک میتوک به برخی خواص توت فرنگی خشک اشاره می کنیم:

کالری و چربی:
توت فرنگی خشک حاوی ۱۲۵ کالری در هر وعده ۱/۳ لیوان تأمین می کند. این به خوبی به برنامه غذایی شما به عنوان میان وعده متناسب است. رژیم غذایی شما باید شامل میان وعده های سالم ۱۰۰ تا ۲۰۰ کالری باشد که درد گرسنگی را کاهش می دهد و باعث تقویت انرژی می شود. شما همچنین در یک وعده غذای زغال اخته خشک ، ۰٫۵ گرم چربی مصرف کنید ، بخش کوچکی از میزان اختصاص توصیه شده ۴۴ تا ۷۸ گرم چربی در روز یا ۲۰ تا ۳۵ درصد کالری که می خورید.

کربوهیدرات و فیبر:
توت فرنگی خشک حاوی ۳۲ گرم کربوهیدرات یا ۸/۹ تا ۱۴٫۲ درصد از کربوهیدراتهایی است که باید در یک رژیم ۲۰۰۰ کالری، بصورت روزانه بخورید. یاین ک وعده همچنین دارای ۷٫۵ گرم فیبر است. برنامه غذایی شما باید شامل ۲۱ تا ۳۸ گرم فیبر در روز باشد تا خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ ، برخی از انواع سرطان و شرایط جدی تر مانند یبوست را کاهش دهد و این موضوع را میتوانید با مصرف روزانه توت فرنگی خشک برطرف کنید 😉

قند و توت فرنگی خشک :
توت فرنگی خشک شده در رژیم غذایی شما ۱۸٫۵ گرم قند به برنامه غذاییتان اضافه می کند. البته قندهای طبیعی. با وجود این ، توت فرنگی خشک را با اعتدال مصرف کنید ،و میتواند برای برخی بیماری ها مفید باشد و از جمله میوه هایی است که انسولین و قند خون را تنظیم می کند.

توت فرنگی خشک

ویتامین ها و مواد معدنی:
توت فرنگی منبع خوبی برای ویتامین C است ، زیرا هر وعده حاوی ۲۰ درصد از میزان مصرف توصیه شده روزانه است. همچنین شما هر روز ۲ درصد از آهن مورد نیاز خود را در یک وعده غذایی توت فرنگی خشک دریافت می کنید.

فواید کلی توت فرنگی خشک :
علاوه بر موارد عنوان شده بالا، بسیاری از پزشکان بر این باورند که توت فرنگی خشک، به جلوگیری از عفونت ادراری کمک می کند. یکی از زمینه های علمی آن سودمندی فیتوشیمیایی میوه است. تحقیقات منتشر شده در شماره اوت ۲۰۱۰ در مجله “علوم غذایی و تغذیه” مربوط به آنتوسیانین ها ، فلاونول ها ، ترکیبات اسید فنولیک و پروانتوسیانیدین ها – همه فیتوشیمیایی ها – برای جلوگیری از طیف وسیعی از شرایط پزشکی از جمله زخم معده ، برخی از انواع سرطان و بیماری های قلبی و … را می توان با مصرف توت فرنگی پیشگیری کرد.

امیدواریم این مطلب که خلاصه ای از خواص توت فرنگی خشک بود برای شما مفید باشد و اگر شماهم تجربه ای دراین مورد دارید دربخش دیدگاه های پایین همین صفحه باما درمیان بگذارید:

[symple_box style=”boxinfo”] پیشنهاد می کنیم از بسته های میوه خشک ممتاز ایتوک میتوک دیدن کنید:

[symple_button url=”https://etookmitook.com/shop/” color=”green” button_target=”_blank” btnrel=”nofollow”]میوه خشک ممتاز در بسته بندی های متنوع[/symple_button] [/symple_box]

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *