آجیل ها همواره به عنوان یک غذای پر کالری بحساب می آیند و می توان به راحتی فهمید که چرا افراد دارای آگاهی از وزن ممکن است از میان وعده های غذایی آجیل استفاده کنند. بررسی دقیق نشان می دهد که آجیل ها نه تنها نیروگاه هایی متراکم از مواد مغذی هستند ، بلکه می توانند به شما در کنترل وزن خود نیز کمک کنند.

دکتر تان استاد دانشگاه Deakin و انستیتوی فعالیت های بدنی و متخصص تغذیه ، سالها را صرف جستجوی پارادوکس آجیل کرده است – این در حالی است که آنها از چربی پر شده اند (به عنوان مثال، گردو ۶۹٪ چربی و پسته حدود ۵۱٪ چربی دارد) ، اما مطالعات نشان می دهد که افراد معمولی با خوردن آجیل در حال افزایش وزن نیستند و در صورت خوردن آنها در رژیم غذایی کنترل شده ، آجیل ها در کاهش وزن کمک می کنند.

مرتب کردن واقعیت از داستان

تحقیقات دکتر تان در حال حاضر بر درک اثرات آجیل بر مدیریت و پیشگیری از سایر شرایط بهداشتی مانند بیماری های قلبی عروقی و التهاب تمرکز دارد. وی همچنین به مزایای احتمالی آجیل در بهبود وضعیت تغذیه و سلامتی افراد مسن علاقه مند است.

دکتر تان می افزاید: برخی تحقیقات نشان می دهد که آجیل می تواند باعث افزایش انرژی بدن و استفاده از چربی به عنوان منبع انرژی شود. وی می گوید: “چربی ها ، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آجیل در پیشگیری و مدیریت سایر بیماری ها مانند دیابت نوع ۲ ، بیماری های قلبی عروقی ، عملکردهای شناختی و سلامت روانی مفید هستند.”

مزایای سلامتی وبا ارزش آجیل

در مطالعاتی ، دکتر تان و همکارانش در ایالات متحده یک مطالعه چهار هفته ای انجام دادند ، که درآن بادام را برای افراد فراهم می کردند و با وعده های غذایی خود یا به عنوان میان وعده های مستقل میل کنند. نتایج این بررسی؟ بادام سطح قند خون را کاهش داد و اشتها را سرکوب کرد ، اما وقتی که به عنوان تنقلات به تنهایی خورده شدند ، بیشترین تأثیر را در کاهش قند خون داشت.

“آجیل هیچ اثر جادویی بر حفظ وزن بدن وجود ندارد. اما پروتئین ، چربی و فیبر آجیل به تنظیم اشتها و جذب مواد غذایی کمک می کند و چربی های موجود در آجیل توسط بدن به طور کامل هضم میشوند و بعنوان چربی جذب نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *