بادام یک میان وعده خوشمزه و قابل حمل است که نیازی به یخچال ندارد و ورزشکاران می توانند پس از یک تمرین سنگین، این آجیل را برای خوردن راحت انتخاب کنند. اما ، این آجیل فواید و مزیت های دیگری هم برای ورزشکاران دارد، که در ادامه به ۲ مورد مهم آن اشاره می کنیم:

کالری بادام :

بادام می تواند گزینه مناسبی برای وعده غذایی بعد از تمرین برای افراد رژیم غذایی باشد ، زیرا آجیل ها از نظر کالری متراکم هستند. یک اونس وعده غذایی یا حدود ۲۳ بادام ، ۱۶۳ کالری را فراهم می کند و این یعنی حدود ۸ درصد از کل کالری بدن شما ، بر اساس یک رژیم غذایی ۲۰۰۰ کالری.

چنین کالری بالایی می تواند کالری مصرف شده در تمرین سنگین شما را کاملا جبران کند. بعد از ۴۵ دقیقه کار با وزنه لازم است تا کالری که بدن شما سوزانده است را مجددا بدست آورید، چون در غیر اینصورت کسری کالری بدن از عضله ها تامین می شود. همچنین، اگر در تلاش برای ساختن ماهیچه هستید و یا دردوره افزایش وزن هستید و می خواهید وزن بیشتری کسب کنید ، کالری بالای این آجیل می تواند مفید باشد.

پروتئین :

مصرف مقادیر کافی پروتئین بعد از تمرین برای بازیابی ماهیچه ها بسیار مهم است و طبق تحقیقات منتشر شده در دسامبر ۲۰۱۰ در “ژورنال بین المللی تغذیه ورزشی و ورزش متابولیسم” ، شما باید ۲۰ گرم پروتئین بعد از تمرین خود برای بهبود بهینه مصرف کنید.

چربی بادام از نوع سالم و بدون ضرر است و برای سلامت بدن ضروری است. مصرف آجیل در رژیم لاغری و افراد بدنساز، چاق کننده نیست و موجب کاهش وزن خواهد شد. بادام هم از این قاعده پیروی می‌کند، زیرا چربی موجود در این آجیل از نوع سالم است و بیشتر حالت پروتئین  دارد. کسانی که در تمرینات بدنسازی از تغذیه متعادل حاوی ۴۳ گرم بادام استفاده کرده‌اند، شاخص توده عضلانی بیشتر و دور کمر کمتری نسبت به سایر ورزشکاران دارند. پس حتما برای رشد عضلات خود در ورزش بدنسازی از بادام درختی استفاده کنید.

شما هم اگر ورزشکار هستید و تجربه ای از استفاده از این آجیل مقوی در تمرینات ورزشی دارید، پایین این صفحه با ما درمیان بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *